- Activiteiten
- Siebold Academy: lezing Martien van Oijen
Siebold Academy: lezing Martien van Oijen
Zondag 10 mei 2026
Foto: Wereldmuseum Leiden
De Japanse reuzenkrab, reuzensalamander, ibis, otter en wolf zijn de vijf meest iconische diersoorten die Siebold tijdens zijn zesjarig verblijf in Japan verzamelde. Van al deze soorten kreeg hij exemplaren tijdens de Hofreis.
Hoewel Siebold een groot deel van de planten in zijn collectie zelf verzamelde, werden de dieren aangekocht of door anderen verzameld. Omdat Siebold in zijn dagboek noteerde waar en wanneer hij de dieren kreeg, weten we over deze soorten meer dan over de meeste andere, waarvan de vindplaats vaak slechts wordt aangeduid met “Japan”. Tijdens deze lezing duikt Martien van Oijen van Naturalis Biodiversity Center in de genoemde exemplaren en volgt hij hun reis naar ’s Rijksmuseum van Natuurlijke Historie in Leiden en hun beschrijving in de Fauna Japonica.
Datum: Zondag 10 mei 2026, 14:00-15:00
Kosten: € 5,- (excl. museumentree)
Maximumcapaciteit: 40 personen
Docent: Martien van Oijen
Martien van Oijen
Martien van Oijen is ichthyologist en is werkzaam bij Naturalis Biodiversity Center. Met deze achtergrond in de biologie creëert hij een interessante invalshoek om naar het leven van Siebold in het Japan van de negentiende eeuw te kijken.